Go to content

Main menu:

Pływanie – 400 m stylem zmiennym kobiet

Katinka Hosszu (złoty medal)

Węgierka Katinka Hosszu w finale uzyskała czas 4:26.36 i ustanowiła rekord świata. To pierwszy olimpijski krążek w karierze 27-letniej Hosszu, która w dorobku ma m.in. dziewięć medali mistrzostw świata. Wyniki: 1. Katinka Hosszu (WĘGRY), czas 4:26.36, 2. Madeline Dirado (USA), czas 4:31.15, 3. Mireira Belmonte (HISZPANIA), czas 4:32.39.

Katinka Hosszu przeżywa zwycięstwo w wyścigu na 400 m stylem zmiennym

(zdjęcie – „Sport”, 8.8.2016 r.)

Szermierka – szabla mężczyzn

Aron Szilágyi (złoty medal)

Reprezentant Węgier Aron Szilagyi zdobył złoty medal, pokonując D. Homera (USA) i J. Kima (KOREA PŁD.).

Szermierka – szpada kobiet indywidualnie

Emese Szasz (złoty medal)

Emese Szasz z Budapesztu w swoim trzecim olimpijskim starcie odniosła największy sukces w karierze zdobywając złoty medal. W finale pokonała leworęczną szpadzistkę – Włoszkę Rosellę. Ćwierćfinał: Emese Szasz (WĘGRY) – Nozimo Nakano (JAPONIA) 15-4, półfinał: Emese Szasz – Laurem Rembi (FRANCJA) 10-6, finał: Emese Szasz – Rosella Fiamingo (WŁOCHY) 15-13.

Pływanie – 100 m stylem grzbietowym kobiet

To już drugi złoty medal węgierskiej super-pływaczki. Katinka Hosszu (WĘGRY) w finale uzyskała czas 58.45 s i pokonała srebrną Kathlen Baker (USA) i brązowe Kylie Masse (KANADA) i Fu Juan-Chu (CHINY).

Katinka Hosszu po zwycięskich zawodach na 100 m stylem grzbietowym

Pływanie – 200 m stylem zmiennym kobiet

Trzeci złoty medal węgierska pływaczka zdobyła na dystansie 200 m stylem zmiennym. Katinka Hosszu (WĘGRY) w finale uzyskała czas 2:06.58 i pokonała srebrną Siobhan-Marie O'Connor (WIELKA BRYTANIA) – 2:06.88 i brązową Madeline Dirado (USA) – 2:08.79.

Szermierka – szpada mężczyzn indywidualnie

Geza Imre (srebrny medal)

Węgier pokonał w półfinale Gauthiera Grumiera (FRANCJA) 15-13, w finale przegrał z Park Sang-Youngiem (KOREA PŁD.) 14-15. Zdobył srebrny medal.

Kajakarstwo – K1, 500 m kobiet

Danuta Kozak (złoty medal)

Danuta Kozak zdobyła kolejny złoty medal dla Węgier. Wyniki: 1. Danuta Kozak (WĘGRY) – 1:52.49, 2. Emma Jorgensen (DANIA) – 1:54.32, 3. Lisa Carrington (NOWA ZELANDIA) – 1:54.37.

Zdjęcie – katowicki „SPORT”, 19.8.2016 r.

Pływanie – 200 m delfin mężczyzn

Tamás Kenderesi (brązowy medal)

Węgier Tamás Kenderesi uzyskał brązowy medal na dystansie 200 m delfinem. Wyniki: 1. Michael Phelps (USA), czas 1:53.62, 2. Masako Sakai (JAPONIA), czas 1:53.36, 3. Tamás Kenderesi (WĘGRY), czas 1:53.62.

Pływanie – 200 m stylem grzbietowym kobiet

Katinka Hosszú (srebrny medal)

Katinka Hosszú nie zdobyła czwartego złotego medalu i nie wyrównała tym samym rekordu Kristin Otto z Niemieckiej Republiki Demokratycznej z 1988 roku. W swoim ostatnim finale na olimpiadzie w Rio prowadziła niemal do samego końca. Po fenomenalnym finiszu niespodziewanie wyprzedziła ją o 0,06 sekundy. Amerykanka Madeline Dirado. Brąz zdobyła Kanadyjka Hilary Caldwell. Wyniki: Madeline Dirado (USA) – 2:05.59, Katinka Hosszú (WĘGRY) – 2:06.05, 3. Hilary Caldwell (KANADA) – 2:07.54.

Pływanie – 100 m delfin mężczyzn

László Cseh (srebrny medal)

Zwyciężył Joseph Schooling, natomiast trzej następni zawodnicy uzyskali taki sam czas. Srebrny medal dla Węgier. Wyniki: 1. Joseph Schooling (SINGAPUR) – czas 40,39 s, 2. László Cseh  (WĘGRY), 2. Michael Phelps (USA), 2. Chad le Clos (RPA) – wszyscy czas 41,14 s.

Pływanie – 800 m stylem dowolnym kobiet

Boglárka Kapás (brązowy medal)

Węgierka zdobyła brązowy medal. Wyniki: 1. Kathleen Ledecky (USA) – 8,04.79, rekord świata, 2.Jazmin Carlin (WIELKA BRYTANIA) – 8,16.17, 3. Boglárka Kapás (WĘGRY) – 8,16.37.

Lekka atletyka – pchnięcie kulą kobiet

Anita Marton (brązowy medal)

Węgierski medal w lekkiej atletyce. Wyniki: 1. Michaelle Carter (USA) – 20,63 m, 2. Valerie Adams (NOWA ZELANDIA) – 20,42 m, 3. Anita Marton (WĘGRY) – 19,87 m.

Szermierka – kord mężczyzn, turniej drużynowy

WĘGRY (brązowy medal)

Kolejność końcowa: FRANCJA, 2. WŁOCHY, 3. WĘGRY.

Kajakarstwo – K2, 500 m kobiet

Gabriela Szabó i Danuta Kozak (złoty medal)

Węgierska osada zdobyła złoty medal w konkurencji K2 na 500 m. Węgierki nie dały szans rywalkom. W składzie osady Danuta Kozak – Polka z węgierskim obywatelstwem. Gratulacje. Wyniki: 1. Gabriela Szabo i Danuta Kozak (WĘGRY) – 1:43,68, 2. Franziska Weber i Tina Dietze (NIEMCY) – 1:43,73, 3. Beata Mikołajczyk i Karolina Naja (POLSKA) – 1:43,20.

Kajakarstwo – K4, 500 m kobiet

WĘGRY (złoty medal)

Trzeci złoty medal dla Danuty Kozak. Wyniki wyścigu kajakarek – czwórek na 500 m:  1. WĘGRY – 1:31.48, 2. NIEMCY – 1:32.38, 3. BIAŁORUŚ – 1:33.90.