Go to content

 

Main menu:
HISTORICKÝ ÚSPĚCH MAĎARSKÉ KOPANÉ

 

Maďarská reprezentace zahájila úspěšně fotbalové EURO, které probíhá od 10.6.2016 r. ve Francii. Postup ze skupiny Maďarsku zajistilo vítězství 2:0 s Rakouskem, remíza 1:1 s Islandem a remíza 3:3 s Portugalskem.

 

Fotografie maďarských fotbalistů byla zveřejněna v týdeníku „PIŁKA NOŻNA“ číslo 23. Zleva nahoře: Akos Elek, Gabor Kiraly, Daniel Tozser, Zoltan Gera, Tamas Kadar, Adam Szalai, Roland Juhasz, dole zleva: Leonardo de Almeida, Attila Fiola, Balazs Dzsudzsak, Zoltan Stieber.

 

Maďarská reprezentace byla považována za jedno z nejslabších družstev mezi 24 účastníky EURA 2016. Účast na turnaji si vybojovala teprve v baráži, když dvakrát porazila Norsko, 1:0 v Oslo, 2:1 v Budapešti. Odborníci se dokonce obávali kompromitace. Nelze však opomenout, že v posledním hodnocení FIFA Maďarsko se umístilo na slušném 18. místě. Na hrdinu maďarské kopané v posledních měsících vyrostl Laszlo Klenheisler (červený dres číslo 15), který při svém debutu v maďarské národní reprezentaci vsítil gól, která znamenal vítězství 1:0 nad Norskem a postup na EURO.

 

Snímek je z týdeníku „PIŁKA NOŻNA“ číslo 21.

 

Gólman Gabor Kiraly od 18 let hraje za maďarský národní tým, ale teprve teď jako čtyřicátník, narodil se 1.4.1976, si poprvé zahrál finálový turnaji EURO. Za reprezentaci hrál nedávno zápas číslo 102 a na EURU se zapsal do dějin, jako historicky nejstarší účastník finálového turnaje Mistrovství Evropy v jeho dějinách.

 

Snímek je z týdeníku „PIŁKA NOŻNA“ číslo 24.

 

Ve osmifinále Belgie-Maďarsko maďarští fotbalisté dlouho drželi přijatelný výsledek, výborně chytal Gabor Kiraly. Teprve v závěru Belgie ukázala své přednosti, porazila soupeře 4:0 a postoupila do čtrtfinále.

 

 

 

Snímek je z deníku „Sport“ z 27.6.2016.

Warszawskie szczytowanie

 

 


Back to content | Back to main menu