Wybory do Sejmiku Województwa Morawsko-Śląskiego – 2.-3.10.2020 r. 

Volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje – 2.-3.10.2020

patrz inne wyniki

 

Partia wyborcza / volební strana

Wynik wyborczy / volební výsledek

Liczba mandatów / počet mandátů

Hnutí ANO 2011

95 339 (30,24 %)

24

Koalice ODS + TOP 09

43 637 (13,84 %)

10

Česká pirátská strana

37 413 (11,86 %)

9

KDU-ČSL

30 190 (9,57 %)

7

SPD – Svoboda a přímá demokracie

24 235 (7,68 %)

6

ČSSD

21 927 (6,95 %)

5

KSČM

18 577 (5,89 %)

4

Koalice STAN + Zelení + NEZÁVISLÍ

13 575 (4,3 %)

0

Hnutí občanů Trikolora

8 751 (2,77 %)

0

Starostové pro kraj

7 966 (2,52 %)

0

Alternativa pro nezávislé kandidáty 2020

2 656 (0,84 %)

0

Demokratická strana zelených – za práva zvířat

2 136 (0,67 %)

0

VOK – Volba pro kraj

2 098 (0,66 %)

0

Pro krásný kraj – koalice ODA + Hlas + SNK ED

1 778 (0,56 %)

0

Moravská a slezská pirátská strana

1 773 (0,56 %)

0

Jednotní

764 (0,24 %)

0

Rozmuní

732 (0,23 %)

0

Moravané

663 (0,21 %)

0

Dělnická strana sociální spravedlnosti

640 (0,20 %)

0

Volte Pravý Blok www.cibulka.net

392 (0,12 %)

0

 

Wybory do Sejmiku Województwa Morawsko-Śląskiego – głosy preferencyjne 

Volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje – preferenční hlasy

 

gmina / obec

Bogusław Niemiec (KDU-ČSL)

Andrzej Szyja (KDU-ČSL)

Bogusław Raszka (bezp.)

Stanisław Folwarczny (ODS)

Mosty koło Jabłonkowa (Mosty u Jablunkova)

15

3

18

19

Herczawa (Hrčava)

0

0

1

0

Bukowiec (Bukovec)

12

3

15

2

Piosek (Písek)

24

3

9

5

Pioseczna (Písečná)

3

2

1

9

Łomna Górna (Horní Lomná)

1

1

2

0

Łomna Dolna (Dolní Lomná)

5

7

9

12

Boconowice (Bocanovice)

2

0

2

4

Jabłonków (Jablunkov)

59

22

25

22

Nawsie (Návsí)

14

3

14

26

Milików (Milíkov)

7

10

18

3

Koszarzyska (Košařiska)

7

0

2

6

Gródek (Hrádek)

9

1

4

10

Bystrzyca (Bystřice)

35

6

33

72

Nydek (Nýdek)

20

3

23

32

Wędrynia (Vendryně)

36

15

152

28

Trzyniec (Třinec)

212

46

91

150

Ropica (Ropice)

27

5

6

24

Wielopole (Vělopolí)

5

0

0

7

Śmiłowice (Smilovice)

18

0

0

5

Ligiotka Kameralna (Komorní Lhotka)

23

0

0

3

Trzycież (Střítež)

5

1

0

7

Rzeka (Řeka)

0

1

0

3

Gnojnik (Hnojník)

22

6

8

4

Trzanowice (Třanovice)

10

3

1

16

Czeski Cieszyn (Český Těšín)

147

26

17

467

Kocobędz (Chotěbuz)

16

5

4

20

Cierlicko (Těrlicko)

51

1

1

18

Olbrachcice (Albrechtice)

53

20

2

34

Sucha Górna (Horní Suchá)

42

12

2

19

Stonawa (Stonava)

8

15

0

13

Karwina (Karviná)

37

113

1

141

Piotrowice koło Karwiny (Petrovice u Karviné)

8

15

0

13

Dziećmorowice (Dětmarovice)

0

0

0

6

Orłowa (Orlová)

22

13

3

35

Dąbrowa (Doubrava)

2

2

0

3

Hawierzów (Havířov)

617

22

8

129

Błędowice Dolne (Dolní Bludovice)

24

0

0

3

Pietwałd (Petřvald)

8

3

0

5

Rychwałd (Rychvald)

5

2

1

17

Lutynia Dolna (Dolní Lutyně)

9

10

4

20

Bogumin (Bohumín)

9

2

1

12

 

Wybory do Sejmiku Województwa Morawsko-Śląskiego – wyniki listy KDU-ČSL 

Volby do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje – výsledky kandidátky KDU-ČSL

 

1.

Mgr. Et Mgr. Lukáš Curylo (Ostrava)

3 195

* (1 mandat)

2.

Bc. Jiří Navrátil, MBA (Mořkov)

2 402

* (3 mandat)

3.

Ing. Vít Slováček (Czeski Cieszyn)

1 146

(6 mandat)

4.

Marcel Sikora (Frýdek Místek)

1 192

(7 mandat)

5.

Ing. Michal Jedlička (Opava)

1 046

6.

Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D. (Ostrava)

1 202

7.

Mgr. Monika Brzesková (Kravaře)

2 517

* (2 mandat)

8.

Ing. Bogusław Niemiec (Hawierzów)

1 929

* (5 mandat)

9.

Ing. Jiří Carbol (Dobrá)

1 979

* (4 mandat)

10.

Ing. Dana Forišková, Ph.D. (Příbor)

540

11.

Ing. Karel Siuda (Krnov)

405

12.

Stanislav Šimíček (Kopřvnice)

660

13

Ing. Eva Šilerová (Hawierzów)

441

14.

Mgr. Petra Řezáčová (Hlučín)

658

15.

Martin Kleinwachter (Frýdek Místek)

591

16.

Bc. Věra Pražáková (Ostrava)

345

17.

Mgr. Marcel Jedelský (Slezské Rudoltice)

237

18.

Ing. Václav Pomikálek, MBA (Studénka)

190

19.

Ing. Jiří Hamrozi (Jabłonków)

1 217

20.

Mgr. Pavlína Stankeyová (Ostravice)

342

21.

Ing. Petr Kudela (Ostrava)

995

22.

Mgr. Marcela Staňková, DiS, MBA (Rýmařov)

225

23.

Ing. Petr Baránek (Ludgeřovice)

137

24.

Ing. Dominik Jurčo (Hawierzów)

267

25.

Mgr. Zuzana Filipková, PhD. (Kocobędz)

751

26.

Jaroslav Perútka (Nový Jičín)

378

27.

Ing. Miroslav Paul (Ostrava)

86

28.

Bc. Andrea Matýsková (Bohuslavice)

354

29.

Bc. Tomáš Surovka (Krnov)

190

30.

MUDr. Sylva Gistingerová (Pržno)

158

31.

Mgr. Elene Vahalíková (Odry)

199

32.

Mgr. Vladislav Szkandera (Orłowa)

550

33.

Mgr. Martin Šrubař (Vítkov)

257

34.

Mgr. Ilja Racek, Ph.D. (Ostrava)

286

35.

Ing. Jaromír Krejčok (Sedliště)

160

36.

MVDr. Pavla Lowenthelová (Krnov)

194

37.

Mgr. Zita Kučová (Frenštát pod Radhoštěm)

223

38.

Mgr. Andrzej Szyja (Karwina)

419

39.

MUDr. Ivan Drábek (Oprava)

236

40.

Mgr. Pavel Stuchlý (Ostrava)

226

41.

Bc. Věra Golová (Čeladná)

204

42.

Mgr. Jiří Adamec (Nový Jičín)

361

43.

Ing. Jana Jílková (Bruntál)

56

44.

Ing. Markéta Vyvlečková (Czeski Cieszyn)

182

45.

Ing. Eduard Dvorský (Ostrava)

104

46.

Tomáš Hájovský (Hlučín)

253

47.

MUDr. Jaroslav Januška, PhD. (Ostrava)

204

48.

Stanislav Štefek, DiS (Příbor)

344

49.

Jana Chlebková (Wędrynia)

294

50.

Mgr. Štěpánka Křehlíková, DiS (Krnov)

135

51.

Ing. Jaroslav Berger (Horní Lhota)

74

52.

Ing. Jiří Spratek (Šenov)

154

53.

Markéta Nováčková, DiS (Ostrava)

162

54.

Mgr. Kateřina Cubrová (Trzyniec)

305

55.

MUDr. Hana Burianová (Bílovec)

130

56.

Ing. Tomáš Bařák (Stonawa)

153

57.

Jiří Kuna (Václavov u Bruntálu)

52

58.

Jarmila Lišková (Paskov)

46

59.

Robert Osmančík (Kozmice)

174

60.

Ing. Petr Jiříček (Klimkovice)

116

61.

Ing. Michal Král (Vřesina)

72

62.

Bogusław Raszka (Wędrynia)

496

63.

Ing. Ladislav Kubín (Slavkov)

181

64.

Ing. Vladimír Tlach (Ostrava)

25

65.

Petr Odlevák (Frýdlant nad Ostravicí)

60

R1

Ing. Jan Stejskal (Krnov)

115

R2

Oldřich Šindler (Odry)

169

R3

Bc. Martin Hořínek (Hradec nad Moravicí)

203

R4

Mgr. Ondřej Lamcha (Ostrava)

71

R5

Mgr. Veronika Enenklová (Hawierzów)

424

 

Skład sejmiku Województwa Morawsko-Śląskiego 2020-2024 

Složení Zastupitelstva Moravskoslezského kraje 2020-2024

 

partia wyborcza / volební strana

radni / zastupitelé

Hnutí ANO 2011

Ivo Vondrák, Jaroslav Kania, Jan Krkoška, Ondřej Němeček, Šárka Šimoňáková, Radek Podstawka, Igor Hendrych, Kateřina Sebestová, Martin Gebauer, Stanislav Kopecký, Josef Bělica, Miroslav Otisk, Jan Veřmířovský, Petra Tesková, Robert Sivulka, Lukáš Oprchalský, Jan Tabášek, Zdeněk Karásek, Vlastimil Janiczek, Róbert Masarovič, Simona Horáková, Michal Kokošek, Lenka Holková, Radovan Hořínek

Koalice ODS + TOP 09

Jakub Unucka, Stanisław Folwarczny, Zdeňka Němečková-Crkvernjaš, Monika Klapková, Radek Kaňa, Vladimír Návrat, Josef Alexander Matera, Václav Dobrozemský, Patrik Schramm, Zbyněk Gajdacz

Česká pirátská strana

Zuzana Klusová, Arnošt Žídek, Jan Nezhyba, Jiří Demel, Leonard Varga, Pavel Kořízek, Martina Dušková, Jakub Dedek, Ondřej Ručka

KDU-ČSL

Lukáš Curylo, Monika Brzesková, Jiří Navrátil, Jiří Carbol, Bogusław Niemiec, Vít Slováček, Marcel Sikora

SPD – Svoboda a přímá demokracie

Pavel Staněk, Irena Bláhová, Josef Kuchta, Marek Vysocký, David Dudzik, Tomáš Miczka

ČSSD

Petr Kajnar, Jan Wolf, Michal Pobucký, Kateřina Chybidziurová, Jaroslav Dvořák

KSČM

Josef Babka, Miroslav Hajdušík, Alena Grosová, Ivan Strachoň