Prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin (2022-2026 r.)

/ Primátoři a starostové měst a obcí (2022-2026)

 

Bogumin / Bohumín: Petr Vícha (ČSSD)

Rychwałd / Rychvald: Ing. Dagmar Pížová (ANO 2011)

Pietwałd / Petřvald: Ing. Jiří Lukša (KSČM)

Lutynia Dolna / Dolní Lutyně: Mgr. Pavel Buzek (STAN)

Piotrowice koło Karwiny / Petrovice u Karviné: doc. Ing. Marian Lebiedzik, Ph.D. (NEZ+NK)

Orłowa / Orlová: Lenka Brzyszkovská (ANO 2011)

Dziećmorowice / Dětmarovice: Ing. Ladislav Rosman (SNK – Prátelé rozvoje obce)

Dąbrowa / Doubrava: Mgr. Jiřina Ferenčíková (SNK – NAŚE DOUBRAVA)

Karwina / Karviná: Jan Wolf (ČSSD)

Stonawa / Stonava: Tomáš Wawrzyk (ANO 2011)

Olbrachcice / Albrechtice: Ing. Jindřich Feber (SNK – PROAL)

Sucha Górna / Horní Suchá: Ing. Jan Lipner (SNK Horní Suchá)

Błędowice Górne / Horní Bludovice: Ing. Mgr. Roman Nytra (NEZ-Horní Bludovice)

Hawierzów / Havířov: Ing. Josef Bělica (ANO 2011)

Cierlicko / Těrlicko: Ing. David Biegun (SNK – NAŠE TĚRLICKO)

Kocobędz / Chotěbuz: Ing. David Harok (SNK – Chotěbuz společně,moudře)

Czeski Cieszyn / Český Těšín: Ing. Vít Slováček (KDU-ČSL)

Ropica / Ropice: Ing. Gabriela Szmeková (SNK – Společně oživíme Ropici)

Wielopole / Vělopolí: Tomáš Grohmann (SNK)

Trzanowice / Třanovice: Mgr. Jiří Tomiczek (SNK Třanovice)

Toszonowice Górne / Horní Tošanovice: Ing. Petr Martiňák (SNK – Za Horní Tošanovice)

Toszonowice Dolne / Dolní Tošanovice: Pavel Blabla (NEZ+NK – Pro Dolní Tošanovice)

Domasłowice Górne / Horní Domaslovice: Ing. Michaela Kolářová Válková (Nezávislí kand.)

Domasłowice Dolne / Dolní Domaslovice: Mgr. Dalibor Dudek (Pro obec Dolní Domaslovice)

Sobieszowice / Soběšovice: Petr Voznica (SNK – OBČANÉ SOBĚŠOVIC)

Gnojnik / Hnojník: Ing. Josef Kasper (SNK obce Hnojník)

Ligotka Kameralna / Komorní Lhotka: Ivo Sztefek (Ligotka-NEZ)

Rzeka / Řeka: Tomáš Tomeczek (SNK – Pro obec Řeka)

Trzycież / Střítež: Michaela Porvisová (SNK – SRPŠ při ZŠ a MŠ Střitež)

Śmiłowice / Smilovice: Martin Egchner (Smilovice – nezávislí)

Trzyniec / Třinec: RNDr. Věra Palkovská (STAN+NK – OSOBNOSTI PRO TŘINEC)

Wędrynia / Vendryně: Raimund Sikora (SNK Vendryně)

Nydek / Nýdek: Marek Hota (SNK – Nýdčané)

Bystrzyca / Bystřice:  Mgr. Roman Wróbel (SNK – „Jasně, čitelně, srozumitelně”)

Koszarzyska / Košařiska: Janusz Klimek (COEX)

Gródek / Hrádek: Robert Borski (SNK Hrádek náš domov)

Milików / Milíkov: Ewa Kawulok (COEX)

Nawsie / Návsí: Marian Waszut (KDU-ČSL)

Jabłonków / Jablunkov: Ing. Jiří Hamrozi (KDU-ČSL)

Boconowice / Bocanovice: Ing. Martin Paduch (SNK – Pro obec Bocanovice)

Łomna Dolna / Dolní Lomná: Eva Sikorová (SNK pro obec Dolní Lomná)

Łomna Górna / Horní Lomná: Kamil Kawulok (SNK – Salajčané)

Bukowiec / Bukovec: Monika Czepczorová (SNK – PRO BUKOVEC)

Piosek / Písek: Věra Szkanderová (SNK – Za Písek společně)

PIoseczna / Písečná: Bc. David Ćmiel (SNK – Písečná pro život)

Mosty koło Jabłonkowa / Mosty u Jablunkova: Mgr. Zuzana Sikorová (KDU-ČSL)

Herczawa / Hrčava: wybory będą powtórzone / volby se budou opakovat.

Stan z dniem 15.11.2022 r. / Stav ke dni 15. 11. 2022