Polacy w radach miast i gmin (2018 – 2022 r.)

Poláci v zastupitelstvech mýst a obcí (2018-2022)

 

Rady miast i gmin, w których COEX kandydowa│a

Zastupitelstva mýst a obcí, ve kterých kandidovala COEX

 

Bogumin / Bohumín – nie stwierdzono / nezjištýno,

Lutynia Dolna / Dolní Lutyný – mgr Jan Czapek (COEX),

Piotrowice k. Karwiny / Petrovice u Karviné – Kazimierz Faja (╚SSD),

Karwina / Karviná – mgr Andrzej Szyja (karvinskakoalice.cz), mgr Wies│aw Farana (karvinskakoalice.cz), mgr Andrzej Bizo˝ (╚SSD), Karol Wiewiórka (KS╚M),

Olbrachcice / Albrechtice – MUDr Stanis│aw Kowalski (COEX), in┐. Henryk Feber (PROAL), in┐. arch. Piotr Kalina (PROAL), RNDr Adam Bojko (PROAL), Bc. Marcela Tyrlíkowa DiS, MBA (ROZUMNÍ), in┐. Piotr Zahraj (KDU-╚SL),

Hawierzów / Haví°ov – in┐. Bogus│aw Niemiec (SpoleŔný pro Haví°ov), in┐. Jan Szturc (SpoleŔný pro Haví°ov), Bc. Daniel Pawlas (KS╚M), in┐. Edward Heczko (KS╚M),

Cierlicko / Týrlicko – mgr Barbara Smugala (COEX+NK), in┐. Wawrzyniec Fójcik (NEZ + Týrlická koalice),

Kocobŕdz / Chotýbuz – in┐. Bronis│aw Mrózek (COEX), Roman Bulawa (COEX), in┐. Stanis│aw Klimek (KDU-╚SL),

Ropica / Ropice – Samuel Hlawiczka (COEX+NK – Pro rozvoj Ropice), mgr Janusz Sabela (COEX+NK – Pro rozvoj Ropice), in┐. Jerzy Pindór (COEX+NK – Pro rozvoj Ropice),

Trzyniec / T°inec – MUDr Janina Kantorowa (STAN+NK – Osobnosti pro T°inec), in┐. Wies│aw Wania (KDU-╚SL), Bc. Marta Bezecna (KDU-╚SL), in┐. Jan Ferenc (NEZÁVISLÍ),

Wŕdrynia / Vendryný – Bogus│aw Raszka (COEX), Janusz Ondraszek (COEX), in┐. Jan Kraina (COEX), mgr Roman Zemene (COEX), in┐. Marek Lakota (COEX), in┐. Roman Walkarz (COEX), Zbigniew Kubiczek (╚SSD),

Nydek / Nýdek – in┐. Micha│ Milerski (COEX), Stanis│aw Szturc (COEX),

Koszarzyska / Koša°iska – Janusz Klimek (COEX), Natalia Kantor (COEX), Daniel Mazur (KDU-╚SL),

Milików / Milíkov – Ewa Kawulok (COEX), Kazimierz Sikora (COEX), in┐. Miros│aw Sikora (COEX), W│adys│aw Nies│anik (COEX), Anna Cieťlar (COEX), Roman Turo˝ (COEX), Józef Wojtas (╚SSD),

Gródek / Hrádek – MVDr Roman Polok (COEX), Pawe│ Pilch (COEX), in┐. Danuta Cieťlar (COEX), in┐. Stanis│aw Wolny (COEX), Piotr Dudys (Hrádek-Náš domov), Roman Äabka (Hrádek-Náš domov), mgr Jakub Kawulok (╚SSD),

Nawsie / Návsí – Jaros│aw Madzia (COEX), mgr Romana Molinek (COEX), Marian Waszut (KDU-╚SL), mgr Jan Fojcik (KDU-╚SL),

Jab│onków / Jablunkov – mgr. Renata Kulkowa (COEX+NK – Sou×ití-Wspólnota), Jerzy Goryl (NEZÁVISLÍ a Strana soukromník¨), Jan Gomola (SNK Jablunkov 2014),

úomna Dolna / Dolní Lomná – JUDr Józef Zubek (COEX), Renata Pavlinowa (SNK obce Dolní Lomná), Alojzy Kawulok (SNK obce Dolní Lomná),

Piosek / Písek – in┐. W│adys│aw Jabubik (COEX+NK – Piosek-Písek),

Bukowiec / Bukovec – Janusz Motyka (COEX), in┐. Robert Kulig (COEX), Józef Jochymek (NEZÁVISLÍ).

Mosty ko│o Jab│onkowa / Mosty u Jablunkova – in┐. Andrzej Niedoba (COEX+NK – MOSTY PLUS), Alojzy Martynek (COEX+NK – MOSTY PLUS), in┐. Jadwiga Onderek (COEX+NK – MOSTY PLUS), Tadeusz Byrtus (KDU-╚SL),

 

Rady miast i gmin, w których COEX nie kandydowa│a

Zastupitelstva mýst a obcí, ve kterých nekandidovala COEX

 

Rychwa│d / Rychvald – nie stwierdzono / nezjištýno,

Pietwa│d / Pet°vald – nie stwierdzono / nezjištýno,

D╣browa / Doubrava – in┐. Marek Hanzel, MBA (NEZÁVISLÍ),

Or│owa / Orlová – doc. MUDr Bogus│aw Chwajol, CSc. (SPOZ ZEMANOVCI),

DzieŠmorowice / Dýtmarovice – nie stwierdzono / nezjištýno,

Stonawa / Stonava – in┐. Andrzej Feber (ANO 2011), MUDr Helena Bedná°owa (ANO 2011), in┐ Jolanta Jelenowa (ANO 2011),

Sucha Górna / Horní Suchá – in┐. Marian Pilch (SNK Horní Suchá), in┐. Marian Weiser (SNK Horní Suchá), in┐. Piotr Chlebik (SNK Horní Suchá), in┐. Karol Siwek (╚SSD), Eugeniusz Faja (KS╚M),

B│ŕdowice Górne / Horní Bludovice – nie stwierdzono / nezjištýno,

Czeski Cieszyn / ╚eský Týšín – mgr Jan Czudek (KDU-╚SL), Piotr Lose (KDU-╚SL), mgr Gabriela H°ebáŔkowa (Nestraníci), mgr Tomasz Pustówka (Nestraníci), in┐. Kazimierz Gaura (Nestraníci), mgr Stanis│aw Folwarczny (ODS), in┐. Ireneusz Pieni╣┐ek (╚eská pirátská strana),

Wielopole / Výlopolí – nie stwierdzono / nezjištýno,

Trzanowice / T°anovice – Ryszard Jochymek (KDU-╚SL), Micha│ Krawiec (KDU-╚SL),

Gnojnik / Hnojník – nie stwierdzono / nezjištýno,

Trzycie┐ / St°íte× – nie stwierdzono / nezjištýno,

îmi│owice / Smilovice – in┐. Henryk Mackowski („Smilovice – nezávislí”),

Ligotka Kameralna / Komorní Lhotka – in┐. Halina Zientek (SNK),

Rzeka / ěeka – nie stwierdzono / nezjištýno,

Toszonowice Górne / Horní Tošanovice – mgr Tadeusz Grycz (Sdr×ení nezávislých),

Toszonowice Dolne / Dolní Tošanovice – nie stwierdzono / nezjištýno,

Domas│owice Dolne / Dolní Domaslovice – nie stwierdzono / nezjištýno,

Domas│owice Górne / Horní Domaslovice – nie stwierdzono / nezjištýno,

Bystrzyca / Byst°ice – mgr Roman Wróbel (SNK Jasný, Ŕitelný, srozumitelný), Wies│aw Szpak (SNK Jasný, Ŕitelný, srozumitelný), in┐. Mariusz Wa│ach (SNK Jasný, Ŕitelný, srozumitelný), mgr Marcel Ămiel (Pro klidnou a prosperující Byst°ici), in┐. Radek Olszar Ph.D., MBA (Pro klidnou a prosperující Byst°ici),

Boconowice / Bocanovice – Maria Jurzykowska („Pro obec Bocanovice”),

úomna Górna / Horní Lomná – Tomasz Gruszka (KDU-╚SL),

Pioseczna / PíseŔná – in┐. W│adys│aw Sikora (SNK „PíseŔná-místo pro ×ivot”), Bc. Dawid Ămiel (SNK „PíseŔná-místo pro ×ivot”), mgr Bogdan Cienciala (SNK Za rozvoj PíseŔné),

Herczawa / HrŔava – nie stwierdzono / nezjištýno.

 

(stan na dzie˝ 21.12.2018 r. / stav ke dni 21.12.2018)