Je jim 18 let a nepoznali jiného prezidenta než Putina. Teď šli poprvé volit. Seznamte se s generací „Putin”

Generace „Putin”. Nezažili nic jiného než vládu Vladimira Vladimiroviče. (Video: Milan Šíma)

V ruských prezidentských volbách přesvědčivě zvítězil Vladimir Putin. Politickou scénu největší země světa ovládá už 18 let - čtrnáct let byl prezidentem a čtyři roky předsedou vlády.

K volbám se tentokrát už dostala generace, která zná jako šéfa státu pouze Putina. Byli ještě dětmi, když se Vladimir Putin stal poprvé ruským prezidentem. Teď jim bylo 18 let a šli poprvé volit. Seznamte se s generací „Putin”.

„Nechci, aby se něco měnilo. Mám rád stabilitu. To je moje filozofie. Jsem pyšný na prezidenta. Na zahraniční politiku této země. Na naše zbraně a na naši armádu,” říká třeba osmnáctiletý protiputinovský aktivista Alexandr Zajcev.

Jak vidí ruského prezidenta mladí Rusové? Podívejte se  ve videu.

 „Můj hlas nebo hlas jiných lidí nemá žádný význam. Myslím, že volby tu jsou jen od toho, aby se spočítal počet lidí, kteří se zúčastní, a řeklo se: Ano, lidé přišli volit. Bylo to v pořádku a férové. Nevím. Mým jediným snem je udržet si vztah se svou dívkou a stát se lepším fotografem. A také si vydělat nějaké peníze,” říká Stěpa Polovnikov.

Mają 18 lat i nie znają innego prezydenta niż Putin. Teraz zamierzają głosować po raz pierwszy. Poznaj pokolenie "Putin"


Pokolenie "Putin". Cieszyli się jedynie rządami Władimira Władimira. (Film: Milan Šíma)
Władimir Putin przekonująco wygrał rosyjskie wybory prezydenckie. Scena polityczna największego na świecie kraju rządzi od 18 lat - czternaście lat prezydentury i cztery lata premiera.
To pokolenie już dostało się do wyborów, które tylko Putin zna jako głowa państwa. Wciąż byli dziećmi, gdy Władimir Putin po raz pierwszy został prezydentem Rosji. Teraz mieli 18 lat i poszli głosować po raz pierwszy. Poznaj pokolenie "Putin".
"Nie chcę, żeby coś się zmieniło. Lubię stabilność. To moja filozofia. Jestem dumny z prezydenta. Polityka zagraniczna tego kraju. Na naszą broń i na naszą armię "- mówi 18-letni anty-potencjalny aktywista, Alexandr Zajcev.
Jak młody Rosjanin widzi rosyjskiego prezydenta? Sprawdź wideo.
 "Mój głos lub głos innych ludzi nie ma znaczenia. Myślę, że wybory tutaj mają tylko policzyć liczbę osób, które biorą udział i powiedzieć: Tak, ludzie przyszli głosować. To było w porządku i fair. Nie wiem. Moim jedynym marzeniem jest utrzymywanie relacji z moją dziewczyną i stanie się lepszym fotografem. A także zarobić trochę pieniędzy "- mówi Stěpa Polovnikov.

według